مشهد میزبان نخستین رویداد ملی استارت‌آپی «اسباب بازی»

اولین رویداد ملی  استارت‌آپی اسباب بازی ۲۷ تا ۳۰ آذر ماه در مرکز فنی و حرفه‌ای ارم مشهد برگزار می‌شود:
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید ابوالفضل عباس زاده،  دبیر اجرایی رویداد ملی  استارت‌آپی اسباب بازی امروز در نشست خبری اولین رویداد ملی  استارت‌آپی اسباب بازی که در ساختمان بنیادنخبگان خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه هنوز  اسباب بازی به عنوان یک کالای فرهنگی شناخته نشده است، اظهار کرد: هدف از این رویدادشکل‌گیری، شناسایی و توانمندسازی هسته‌ه‍ای کارآفرینی در اسباب بازی است.
وی افزود: ۸۵ شرکت کننده در قالب ۲۳ تیم در این رویداد حضور خواهند یافت که ۶۵ درصد آنان بومی مشهد و باقی از سایر استان‌های کشور هستند.
دبیر اجرایی رویداد ملی استارت‌آپی اسباب بازی با اعلام اینکه این رویداد اولین رویداد محصول محور اسباب بازی در کشور محسوب می‌شود، اضافه کرد: در کنار این رویداد علاوه بر برگزاری کارگاه‌های تخصصی و حضور مربیان خبره در کنار تیم ها، برای اولین بار امکان نمونه سازی سریع را در حین رویداد فراهم کردیم.
عباس‌زاده‌ عنوان کرد: سه تیم برگزیده این رویداد با حمایت مرکز رشد پارک علم و فناوری خراسان فارغ از گذراندن بروکراسی‌های اداری، تسهیلات حمایتی دریافت خواهند کرد تا بتوانند به کار خود در این حوزه ادامه دهند.
وی گفت: در حاشیه این رویداد، پنل تخصصی عرضه و تولید اسباب بازی را خواهیم داشت و در خصوص راه اندازی رشته طراحی اسباب بازی در دانشگاه‌ها و برگزاری دوره‌های پودمانی در این حوزه با همکاری فن و حرفه‌ای صحبت خواهد شد.
دبیر اجرایی رویداد ملی استارت‌آپی اسباب بازی یادآور شد: ۶ مربی و داور از تهران و ۹ نفر از مشهد از میان بهترین های حوزه اسباب بازی کشور در این رویداد حضور خواهند داشت.
لازم به ذکر است این رویداد توسط بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی، و با مشارکت و همکاری، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی  وفناوری ریاست جمهوری، شرکت شهرک های صنعتی استان، سازمان فنی و حرفه ای استان، شهرداری مشهد، پارک علم و فناوری استان،دانشگاه جامع علمی  وکاربردی استان، شورای نظارت بر اسباب بازی، انجمن تولید کنندگان کشور و سایر دستگاه های دست اندر کار برگزار می گردد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *